Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Український соціум<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 296
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Балакірєва О. М. 
Ціннісно-модернізаційний потенціал української системи освіти / О. М. Балакірєва, Р. Я. Левін // Укр. соціум. - 2013. - № 1. - С. 7-32. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Розглянуто вплив дошкільної та шкільної освітніх ланок на формування світоглядних цінностей дітей і молоді, виявлено потенціал удосконалення цієї діяльності відповідно до потреб модернізації України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.35 + Ч34(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вахула Б. Я. 
Аксіоматичні ядра головних соціологічних підходів у дослідженні соціальних Інтернет-мереж / Б. Я. Вахула // Укр. соціум. - 2013. - № 1. - С. 33-42. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Надано аналіз феномену соціальних Інтернет-мереж з позицій різних соціологічних підходів, насамперед структурного функціоналізму, конфліктологічного підходу, символічного інтеракціонізму тощо. Визначено аксіоматичні ядра кожної з них і специфіку вивчення соціальних Інтернет-мереж в їх межах.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676*333.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Іващенко О. В. 
Гендерна сегрегація чи гендерна асиметрія на ринку праці: теоретичні засади та емпіричні прояви при працевлаштуванні в Україні / О. В. Іващенко, О. М. Лободинська // Укр. соціум. - 2013. - № 1. - С. 43-62. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Викладено теоретико-методологічні основи гендерної сегрегації на ринку праці для коректного емпіричного вивчення гендерної асиметрії з наголосом саме на асиметрії, ніж на сегрегації. Показано та інтерпретовано певні емпіричні прояви гендерної асиметрії під час працевлаштування високоосвіченої молоді в сучасній Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кожекіна Л. Ю. 
Інституціональні зміни в політичній системі пострадянського суспільства України як чинник ресоціалізації "середнього" покоління / Л. Ю. Кожекіна // Укр. соціум. - 2013. - № 1. - С. 63-74. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розкрито поняття політичної ресоціалізації та специфіку цього процесу в соціумі перехідного періоду. Проаналізовано особливості інституціональних змін у політичній системі пострадянського суспільства України та визначено їх можливий вплив на політичну ресоціалізацію "середнього" покоління. Зроблено висновок, що, незважаючи на важку кризу самоідентифікації цього покоління, воно зберігає чималий потенціал як суб'єкт трансформації, який за сприятливих умов може швидко набути помітної сили і впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)1 + С5*5*333.911.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лукащук О. С. 
Еволюція соціокультурного статусу вищої освіти / О. С. Лукащук // Укр. соціум. - 2013. - № 1. - С. 75-87. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проведено історико-соціологічний аналіз еволюції соціокультурного статусу вищої освіти. Схарактеризовано специфічні риси освіти в суспільствах "першої", "другої" і "третьої хвилі". Показано, що освіта, що є невід'ємною частиною соціуму, у свою чергу, активно взаємодіє й впливає на останній, що призводить до його суттєвої трансформації. Від характеру й спрямованості освіти, багато в чому залежить характер і спрямованість розвитку суспільства. Розглянуто тенденції трансформації вищої освіти, що відповідають новим викликам суспільства "третьої хвилі".


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Резнік О. С. 
Чинники громадсько-політичних практик у європейських країнах / О. С. Резнік // Укр. соціум. - 2013. - № 1. - С. 88-99. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто чинники громадсько-політичних практик у європейських країнах. Застосовано множинну лінійну регресію на базі даних п'ятої хвилі Європейського соціального дослідження (ESS-5). Аналіз показав, що рівень освіти, оплачувана робота та дохід виявилися невпливовими чинниками. Натомість такі показники, як удосконалення знань і навичок, інтерес до політики та членство в політичній партії, виявилися впливовими та поширеними серед більшості європейських країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Татарінов І. Є. 
Світова практика формування рейтингів університетів: визначення найбільш об'єктивних критеріїв та індикаторів оцінювання / І. Є. Татарінов, О. В. Герасимов // Укр. соціум. - 2013. - № 1. - С. 100-116. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто підходи щодо формування рейтингів вищих навчальних закладів. Проаналізовано найбільш відомі міжнародні університетські рейтинги. Порівняно теоретико-методологічні підходи та основні принципи складання університетських рейтингів. Проаналізовано застосування різних критеріїв та індикаторів оцінювання. Зроблено висновок про те, що з метою порівняння різних університетів може бути використана лише досить вузька група універсальних, об'єктивних і спільних для всіх вищих навчальних закладів критеріїв та індикаторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4/8) к95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Боднарчук Т. Л. 
Теоретико-методологічні засади аналізу політики протекціонізму / Т. Л. Боднарчук // Укр. соціум. - 2013. - № 1. - С. 117-128. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти наукового дискурсу щодо проблематики протекціонізму, поняття протекціонізму у вузькому та широкому значенні, досліджено діалектику змісту категорії за сучасних глобалізаційних умов. Висвітлено та узагальнено проблему практичної реалізації політики в різних країнах поряд з лібералізацією. Здійснено короткий аналіз рівня та необхідності застосування протекціонізму в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.23 + У02(0)0-164

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мельник О. Г. 
Модель кластеризації економічної системи України в контексті співпраці з РФ в науково-технологічній сфері / О. Г. Мельник // Укр. соціум. - 2013. - № 1. - С. 129-140. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено науково-технологічний та економічний потенціал економічної системи України та пошук можливостей реструктуризації економічної системи на основі кластерної моделі диверсифікації і локалізації регіональних науково-технологічних та промислово-технологічних комплексів. Як метод використано аналіз моделі інноваційного кластера Російської Федерації. На основі результатів дослідження узагальнено перспективи реалізації моделі кластеризації для України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)292.31-55 + У9(4РОС)292.31-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кравцов С. О. 
Професійні групи як соціальна система: проблеми інтеракції / С. О. Кравцов // Укр. соціум. - 2013. - № 1. - С. 141-156. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто теоретико-практичні підходи до розуміння професії як соціальної системи. Обрано інтеракційний підхід до її розуміння. Сформульовано погляди на типи професійної назви робіт у межах її системності. Використано певні класичні напрацювання соціологів щодо розуміння сутності професії. Охарактеризовано особисті погляди на професію як статистичну та соціальну одиницю трудової діяльності людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*12 + С5*421.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кудласевич О. М. 
Тенденції розвитку соціальної політики: ретроспективний аналіз / О. М. Кудласевич // Укр. соціум. - 2013. - № 1. - С. 157-170. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

На основі історико-економічного аналізу досліджено розвиток та становлення системи соціального забезпечення вітчизняної історії радянського періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: С4 г + У03(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Балакірєва О. М. 
Динаміка соціально-економічних оцінок та очікувань населення України: 2006 - 2012 рр. / О. М. Балакірєва, Д. А. Дмитрук // Укр. соціум. - 2013. - № 1. - С. 171-194. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Надано результати чергового моніторингового дослідження громадської думки населення України щодо самооцінок матеріального становища та індексів соціально-економічних настроїв. Розглянуто динаміку за останні шість років: 2006 - 2012 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*46*332.1-723.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Афонін Е. А. 
Зовнішні можливості збереження потенціалу вищої освіти України за умов демографічного переходу та формування експортноорієнтованої економіки послуг / Е. А. Афонін, В. М. Ісаєнко, С. Л. Благодєтєлєва-Вовк // Укр. соціум. - 2013. - № 2. - С. 7-24. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Досліджено наслідки впливу депопуляції на вітчизняну систему вищої освіти. Запропоновано використати ситуацію демографічного переходу в країнах, що розвиваються, як можливість для збереження та розвитку потенціалу вищої освіти та формування експортноорієнтованої економіки послуг в Україні. Оцінено можливі наслідки інтернаціоналізації української вищої освіти на перспективу до 2025 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Городецька Г. І. 
Українські мігранти в Іспанії: оселення чи повернення? / Г. І. Городецька // Укр. соціум. - 2013. - № 2. - С. 25-40. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто побудники і наслідки перебування українських мігрантів в Іспанії. Чи збираються вони повертатися в Україну? А чи планують розбудовувати своє життя в Іспанії? Крізь призму таких факторів, як зайнятість на ринку праці в Іспанії, присутність/відсутність сім'ї в новій країні, ситуація в Україні та доступ до різного роду соціальних послуг, запропонованих країною імміграції, показано вибір українцями-мігрантами свого майбутнього.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4ІСП)64-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Козаченко О. О. 
Соціально-демографічний профіль сучасного українського блогера (на прикладі Інтернет-видань "Кореспондент.net" та "Українська правда") / О. О. Козаченко // Укр. соціум. - 2013. - № 2. - С. 41-50. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наголошено на зростаючій актуальності блогу як ЗМК та блогерів як суб'єктів формування громадської думки. На основі контент-аналізу розглянуто такі соціально-демографічні характеристики блогерів "Кореспондент.net" та "Українська правда", як вік, стать, місце проживання та професія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ноур А. М. 
Особливості взаємозв'язку мобільності населення за матеріальним становищем із ставленням та готовністю до підприємницької діяльності / А. М. Ноур // Укр. соціум. - 2013. - № 2. - С. 51-65. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Визначено специфіку потоків мобільності працюючого населення за матеріальним становищем, залежно від соціально-трудового статусу. Проаналізовано підприємницький потенціал українського суспільства, рівень готовності економічно активного населення до підприємництва залежно від рівня добробуту та матеріального становища родини. Визначено особливості взаємодії мобільності населення за матеріальним становищем із ставленням та готовністю до підприємницької діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*343

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Рахманов О. А. 
Поняття топ-менеджера у великому бізнесі: проблема категоріального виокремлення / О. А. Рахманов // Укр. соціум. - 2013. - № 2. - С. 66-76. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто категоріальний аналіз поняття топ-менеджера у великому бізнесі. Виявлено основні виміри корпоративного управління, які вирізняють топ-менеджерів як соціальну групу. Володіння активами компанії виокремлює топ-менеджерів-власників та найманих топ-менеджерів. Вимір ієрархії в компанії виокремлює генерального директора, функціональних та лінійних топ-менеджерів. Топ-менеджери дочірніх компаній одночасно підпорядковані генеральному директору своєї компанії і відповідному лінійному топ-менеджеру материнської компанії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-212.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Савельєв Ю. Б. 
Участь як прояв соціального включення в процесі модернізації: Україна в європейському контексті (1999 - 2010 рр.) / Ю. Б. Савельєв // Укр. соціум. - 2013. - № 2. - С. 77-98. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На основі моделі модернізації Р. Інглегарта і К. Вельцеля, підходу "збільшення спроможності" (the Capability Approach) А. Сена і концепції людського розвитку ПРООН обгрунтовано, що від активності соціальних агентів і ефективності їх включення до соціальних процесів і інститутів залежить успіх модернізації. Використовуючи дані третьої (1999 - 2001) і четвертої (2008 - 2010) хвилі Європейського дослідження цінностей (EVS), проведено порівняльний аналіз політичного, громадянського и соціального типів участі в 32 країнах і виявлено місце України в загальноєвропейському контексті, що дозволить у подальшому оцінити перспективи модернізації українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.1-723.57 + С5*12 + С5*3 + Ф3(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Стегній О. Г. 
Методологічні складності крос-культурних досліджень / О. Г. Стегній // Укр. соціум. - 2013. - № 2. - С. 99-111. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто основні методологічні складності, що виникають у проведенні порівняльних соціологічних досліджень сучасних суспільств, специфіка і зміст поняття крос-культурного аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*1 + С5*333,115

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Устич С. І. 
Системна теорія транскордонних процесів та її соціальна імплементація / С. І. Устич // Укр. соціум. - 2013. - № 2. - С. 112-126. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Проаналізовано фактори, що зумовлюють необхідність системного дослідження сучасних транскордонних процесів. Досліджено системну природу кордонів та транскордонних явищ, надано визначення транскордонної системи, розкрито механізми її функціонування та розвитку. Обгрунтовано практичне значення системної методології для оптимізації управління транскордонними потоками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.1 + Х912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського